سامانه ثبت حیوانات خانگی تتو دار

سامانه ثبت حیوانات خانگی تتو دار اولین مجری ثبت حیوانات خانگی تتو دار (دارای خالکوبی) می باشد.

تتو از انواع روش های شناسایی حیوانات خانگی بوده و شناخته شده ترین ابزار ثبت مشخصات حیوانات و صاحبان آنها می باشد این روش در آمریکا و اروپا از سالیان دور به کار می رود. در آمریکا و اروپا سازمانهای American Kennel Club , National Dog Registry , Tattoo a Pet از جمله سازمانهایی هستند که در این زمینه فعالیت دارند. تتو گذاری در حیوانات خانگی بدون درد و خونریزی بوده و به حیوان شما آسیبی نمی رساند این عمل زیر نظر دامپزشک در محیطی کاملا استریل انجام می گیرد.

مزایای تتو در مقایسه با سایر روش های شناسایی حیوانات خانگی(پلاک شناسایی و میکروچیپ):

-تتو بصورت مادام العمر بر روی بدن حیوانات باقی می ماند.
-تتو گم نشده و از حیوان جدا نمی شود.
-به راحتی با چشم قابل رویت بوده و همانند میکروچیپ نیازی به اسکنر مخصوص ندارد.
تتوی حیوان به دو نوع مختلف کد گذاری می شود که توسط صاحب آن قابل انتخاب است. نوع اول،کد ثبت گرفته شده از سامانه ثبت حیوانات خانگی تتو دار است که این نوع برای پناهگاه ها، پرورش دهندگان و صاحبانی که در آینده تصمیم به واگذاری حیوان خود به غیره را دارند مناسب می باشد. نوع دوم شماره تماس صاحب حیوان است، این نوع مناسب برای صاحبانی است که قصد دارند از حیوان خانگی خود بصورت مادام العمر نگهداری کنند. تتو گذاری بر روی داخل ران، زیر شکم و گوش انجام می شود و مدرک مسلم برای اثبات مالکیت حیوان خانگی است. تمامی کدهای تتو در سامانه قابل ردیابی می باشند و یابنده حیوان با زدن شماره تتو در سامانه به مشخصات حیوان، صاحب حیوان، پرورش دهنده، پناهگاه و دامپزشک آن دسترسی خواهد داشت.
تمامی کنل های (مراکز پرورش سگ) معتبر خارجی از این روش برای هویت دار نمودن حیوانات پرورشی و ثبت آنها استفاده می کنند. صاحبان حیوانات وارداتی تتو دار می توانند جهت ثبت حیوانات خود از این سامانه استفاده نمایند.